O’ZB Рус Eng

O’zbekiston temir yo’llari Аksiyadorlik jamiyati

Ishonch telefoni

(+998 71) 237-99-98

Dush. - Jum. 9-00dan 18-00gacha
Vokzal ma’lumotxonasi

1005

(Kecha-kunduz)

Innovasion g'oyalar temir yo’l xizmatida

23.01.2019 9603

“O'zbekiston temir yo'llari” AJning yosh mutaxassislari o'rtasida o'tkazilgan “Eng yaxshi innovatsion g'oya” tanlovining yakuniy bosqichi bo'lib o'tdi.

Unda tashishlarni tashkil etish, yo'l xo'jaligi, lokomotivlardan foydalanish, vagon xo'jaligi, aloqa va signallashtirish, elektr ta'minoti, yuk va yo'lovchi tashish xizmati hamda axborot-kommunikasiya texnologiyalari bo'yicha ilmiy izlanishlar, turli ishlanmalar va loyihalar asosida ish olib borgan iqtidorli yoshlar saralandi, g'oliblar aniqlandi.


Quyida “Eng yaxshi innovatsion g'oya” tanlovining g'oliblari ro'yxati taqdim qilinmoqda:

 
 
       F.I.Sh.                   Ish joyi va lavozimi                        Loyiha nomi
  Yo'l xo'jaligi sohasi bo'yicha    
1. Ortiqboev
Muslim
Abdukomil o'g'li
Yo'l xo'jaligi boshqarmasi boshlig'ining Innovatsion va texnik rivojlantirish masalalari bo'yicha o'rinbosari “Sozdanie Sentra
monitoringa i diagnostiki pri upravlenii putevogo xozyaystva”
  Lokomotivlardan foydalanish sohasi bo'yicha    
2. Kulmanov
Bahodir
Toshboltaevich
“Qarshi MTU” UK Qarshi lokomotiv deposi
texnik ishlab chiqarish bo'limi boshlig'i
“Usovershenstvovanie raboti dizel`nix
dvigateley teplovozov s klapannimi gazoraspredelitel`nimi sistemami”
  Vagon xo'jaligi sohasi bo'yicha    
3. Xudoyberganov
Begzod
Ibragimovich
“Toshkent MTU” UK VCHD-1 Texnik muhandislari
bo'limi o'quv ishlari bo'yicha murabbiysi
“Vagonlarni tekshirish uchun yangi turdagi
uskuna”
  Signallashtirish sohasi bo'yicha   
4. O'roqov
Olimjon
Xikmatulloevich
“Toshkent MTU” UK Toshkent uzel aloqa va
signalizatsiya distantsiyasi boshlig'i     
“Vnedrenie novogo ustroystva PPS-S v operativno-
texnologicheskoy svyazi AO “UTI””
  Aloqa sohasi bo'yicha   
5. Boltaev
Sunnatillo
Tuymurodovich
Toshkent temir yo'l muhandislari instituti
Avtomatika va telemexanika kafedra assistenti
““O'zbekiston temir yo'llari”AJ
temir yo'l stantsiyalarida yuqori tezlikdagi harakatni signallashtirish va markazlashtirish
jarayonlarini boshqarishni avtomatlashtirish”
  Elektr ta'minoti sohasi bo'yicha    
6. Ibroximov
Abdulxakim
Ikromovich
“Qo'qon MTU” UK Qo'qon elektr ta'minoti
masofasi texnik ishlab chiqarish bo'limi yetakchi muhandisi  
 
““Chodak-Kon-
Temiryo'lobod-Qo'shminor” uchastkasida leyterni gabaritga olish uchun “Sun'iy maydoncha”
qurish”
  Yo'lovchi tashish sohasi bo'yicha    
7. Mavlyanov
Sohib
Baxadirovich
“Qo'qon MTU” UK yoshlar yetakchilar Kegashi raisi “O'zbekiston temir yo'llari”AJ tizimida yo'lovchilarga servis xizmat ko'rsatish
sifatini yanada yaxshilash”
  Yuk tashish sohasi bo'yicha    
8. Abdinazarov
Oybek
Kiyomovich
“Qarshi MTU” UK Yuklarni o'z vaqtida
harakatlanishi va yetkazib berishni monitoring qilish bo'yicha mutaxassis      
“Yumshoq
konteynerlarga joylangan oltungugurt xomashyosini platformada eksportga jo'natish”
  Axborot kommunikatsiya texnologiyalari sohasi bo'yicha    
9. Rasulov
Muzaffar
Sidikovich
Axborot-hisoblash markazi boshlig'ining
Axborot kommunikatsiya texnologiyalarini
rivojlantirish bo'limi boshlig'i v.b.  
“O'zbekiston temir yo'llari” aktsiyadorlik jamiyati VMD axborot-ma'lumot tizimini
takomillashtirish”

Axborot xizmati